Gaziantep Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

38 yıldır boynunda kistle yaşadı

ÇOCUKLUĞUNDAN İTİBAREN BOYNUNDA KİST İLE YAŞAYAN 46 YAŞINDAKİ ELİF ÇOBANOĞLU, 38 YIL SONRA KONULAN TEŞHİS İLE TİRİGLOSSAL KANAL KİSTİNİ ÖĞRENDİ. ŞANSLI KADIN, GİTTİĞİ ÖZEL HASTANEDE YAPILAN ACİL OPERASYON İLE HEM BOYNUNDAKİ KİSTTEN HEM DE BOĞAZINDAKİ ZEHİRLİ GUATRDAN KURTULDU.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
38 yıldır boynunda kistle yaşadı
49 views
04 Ocak 2021 - 16:30
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Çocukluğundan itibaren boynunda kist ile yaşayan 46 yaşındaki Elif Çobanoğlu, 38 yıl sonra konulan teşhis ile tiriglossal kanal kistini öğrendi. Şanslı kadın, gittiği özel hastanede yapılan acil operasyon ile hem boynundaki kistten hem de boğazındaki zehirli guatrdan kurtuldu.

Yaklaşık 8 yaşından itibaren boğazında tiriglossal kanal kisti bulunan Elif çobanoğlu, Graves Hastalığı (Zehirli Guatr) nedeniyle çarpıntı, sıcak basması, gözlerinde dışa doğru büyüme, sinirlilik, kilo kaybı ve boyun bölgesinde dışa doğru akıntı gibi şikayetleri nedeniyle Medical Park Gaziantep Hastanesi Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Kliniği’ne başvurdu. Uzm. Dr. Ümit Çınkır’ın detaylı muayenesi ve gerçekleştirilen tetkikler neticesinde, hastada zehirli guatr olarak da bilinen graves hastalığı saptanarak, acilen ameliyat edilmesi kararı alındı. Acilen ameliyata alınması kararı ile hastaneye yatışı yapılan Elif Çobanoğlu zehirli guatr şikayeti için Genel Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Mesut Gül’e ve boğaz akıntısı şikayeti için ise Kulak Burun ve Boğaz Uzmanı Dr. Aylin Gül tarafından gerekli muayene ve tetkikleri yapıldı. Gerçekleştirilen muayene ve tetkiklerde hastanın boyun kısmında tiriglossal kanal kisti ve fistül (akıntı) tespit edildi. 38 yıldır boynundaki kist ile yaşayan ve bu kistten haberi bile olmayan kadın, iki doktorun birlikte girdiği ameliyata alındı.

Başarılı bir operasyonla Çobanoğlu, iki rahatsızlığından da kurtuldu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.