Gaziantep Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Covid tanısında PCR testi için yetkili hastane ANKA

COVİD TANISINDA PCR TESTİ İÇİN YETKİLİ HASTANE ANKA

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Covid tanısında PCR testi için yetkili hastane ANKA
115 views
27 Kasım 2020 - 10:01
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Gaziantep’te, Covid-19 kesin tanısının konulduğu RT-PCR sürüntü testi Sağlık Bakanlığı tarafından yetkilendirilen Özel ANKA Hastanesi’nde 250 TL karşılığında yapılıyor.

Son zamanlarda COVİD 19 testiyle ilgili şikayetler üzerine Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, Covid – 19 kesin tanısının RT- PCR sürüntü testi ile konulduğu ve Gaziantep’te bu testi yapan 4 hastaneden birinin Gaziantep Özel ANKA Hastanesi olduğu belirtildi. Sağlık Bakanlığı tarafından yetkilendirilen hastanelerde testin 250 TL karşılığında yapıldığı ifade edilerek, bu test dışında yapılan testlerin tanı niteliği taşımadığı ifade edildi.

Gaziantep ANKA Hastanesi Gaziantep’te Covid – 19 kesin tanısının konulduğu RT- PCR sürüntü testini yapan 4 hastaneden biri olma özelliğini taşıdığını dile getiren Gaziantep Özel ANKA Hastanesi Genel Müdürü Dr. Cengiz Bayram,“ Gaziantep Özel ANKA Hastanesi’nde şu anda tanı alanındaki en ileri tekniklerden biri olan, az sayıdaki etkenleri çoğaltarak ölçülebilir hale getirebilme olanağı sunan PCR laboratuvarımız mevcut. Özellikle korana virüs salgını ile mücadelede önemli bir yer tutan PCR laboratuvarımız ile tanıların erken dönemde konulması birlikte artık sonuca test yapıldığı gün hızlıca ulaşılabiliyor. Hastaneye gelmekten endişe edenler içinse hastanemizin özel aracı ile istenirse ev ve iş yerlerine gidilip sürüntü alabiliyoruz. Burundan ve genizden sürüntü çubuklarıyla alınan örnekler, kapalı ortamlarda, çok dikkatli bir şekilde taşınıp laboratuvarımızda test ediliyor. PCR testi, herhangi bir semptomu olmasa bile hastalığı taşıyan kişilerin en erken evrede belirlenmesini sağlayan güvenli bir testtir. PCR testi, hastalığın tanısının erken evrede konulması, tedavi, izolasyon ve önlem sürecinin erken başlamasına yardımcı olmaktadır. Bakanlık HSYS SİSTEMİ tarafından tek kabul edilen test PCR testidir. Bazı hastanelerde hızlı sonuç veren çeşitli antijen ve antikor testleri yapılmaktadır. Ancak bu testlerin Bakanlık tarafından kesin tanı niteliği taşımadığı belirtilmiştir. Cerrahi bir operasyon ya da işlem yaptıracaksınız hem kendinizin hem de sağlık ekiplerinin güvenliği açısından PCR testi yaptırmalısınız. Yurt dışına çıkma planınız varsa birçok ülkeye giriş için zorunlu olan PCR testlerinizin sonuçlarını vakit kaybetmeden alabilirsiniz. Covid – 19 kesin tanısının konulduğu RT- PCR sürüntü testiyle ilgili bilgi almak için 0533 155 76 30 numaralı telefonu arayabilirsiniz” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.