Gaziantep Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Doğru’dan Hicri Yılbaşı ve Muharrem Ayı Mesajı

ARABAN BELEDİYE BAŞKANI HASAN DOĞRU, HİCRİ YILBAŞI, AŞURE GÜNÜ, MUHARREM AYI MÜNASEBETİ İLE BİR MESAJ YAYIMLADI. BAŞKAN HASAN DOĞRU, YAYIMLADIĞI MESAJDA, 20 AĞUSTOS PERŞEMBE GÜNÜ BAŞLAYACAK OLAN MUHARREM AYI’NIN İSLAM TARİHİNDEKİ ÖNEMİNE DEĞİNDİ. MESAJINDA, TÜM MÜSLÜMANLARIN HİCRİ YILBAŞINI TEBRİK ETTİĞİNİ VE YENİ YILIN TÜM İSLAM ALEMİ VE İNSANLIK İÇİN BARIŞ HUZUR GETİRMESİNİ TEMENNİ EDEN BAŞKAN DOĞRU, TÜM DÜNYAYI ETKİSİ ALTINA ALAN YENİ TİP KORONA VİRÜS SALGININ SON BULMASINI VE HER ÇEŞİT HAYRA VESİLE OLMASINI KAYDETTİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Doğru’dan Hicri Yılbaşı ve Muharrem Ayı Mesajı
87 views
20 Ağustos 2020 - 11:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Araban Belediye Başkanı Hasan Doğru, Hicri Yılbaşı, Aşure Günü, Muharrem ayı münasebeti ile bir mesaj yayımladı.

Hasan Doğru, yayımladığı mesajda, 20 Ağustos Perşembe günü başlayacak olan Muharrem Ayı’nın İslam tarihindeki önemine değindi.

Mesajında, tüm Müslümanların Hicri Yılbaşını tebrik ettiğini ve yeni yılın tüm İslam alemi ve insanlık için barış huzur getirmesini temenni eden Başkan Doğru, tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip korona virüs salgının son bulmasını ve her çeşit hayra vesile olmasını kaydetti.

Hicri yılbaşının önemine vurgu yapan Başkan Doğru, ’’Bilindiği gibi Hicri Takvim, Peygamber Efendimiz (s.a.v) in Mekke’den Medine’ye göç etme olayını tarih başlangıcı ve bu hadisenin vuku bulduğu yılın Muharrem ayının birinci gününü Hicri Yılbaşı kabul eder. Miladi Takvim ise, Hz.İsa (a.s)’ın doğum tarihini başlangıç alır. Bu gün mübarek aylardan olan Muharrem ayına girmiş bulunuyoruz. ‘’Hicret’’ genel anlamda dini sebeplerle bir yerden başka bir yere göçme anlamında kullanılan bir kelimedir. Özelde ise, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in ve Mekkeli Müslümanların Medine’ye göç etmelerini ifade eder. Dünya tarihinde çok mühim olan bu hicret hadisesi, daha peygamber döneminde fiilen takvim ve tarih başlangıcı sayıldı. Hz. Ömer zamanında yapılan müzakereler neticesinde Hz. Ali’nin teklifiyle resmen hicri takvimin başlangıcı kabul edildi. Ülkemizde resmi takvim olarak Miladi takvim kullanılmakla beraber, dini ay, gün, gece ve zamanlı ibadetler için Hicri takvim kullanılmaktadır. Bu vesile ile tüm Arabanlı hemşehrilerimin Hicri yılını tebrik eder Muharrem Ayının birlik beraberliğimizi pekiştirmesini ve Covit-19 korona virüs salgınının ülkemizde ve tüm dünyada biran önce son bulmasını Yüce Allah’tan niyaz ederim’’ ifadesine yer verdi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.