Gaziantep Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

GSO’da kimya ve plastik kümesi ihtiyaç analizi yapıldı

GAZİANTEP SANAYİ ODASI’NIN (GSO) DÜZENLEDİĞİ KİMYA VE PLASTİK KÜMESİ İHTİYAÇ ANALİZİ AÇILIŞ TOPLANTISI, VİDEO KONFERANS SİSTEMİ ÜZERİNDEN GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
GSO’da kimya ve plastik kümesi ihtiyaç analizi yapıldı
107 views
26 Mayıs 2021 - 11:40
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Gaziantep Sanayi Odası’nın (GSO) düzenlediği Kimya ve Plastik Kümesi İhtiyaç Analizi Açılış Toplantısı, video konferans sistemi üzerinden gerçekleştirildi.

GSO Genel Sekreter Yardımcısı Sermest Çapan, danışmanlık firması uzmanları ve küme üyesi firmaların katıldığı toplantıda, ihtiyaç analizine ilişkin firmalar ile yapılan görüşme süreci ve bundan sonra izlenecek yol haritası değerlendirilerek bilgilendirme sunumu yapıldı. UR-GE projeleri hakkında genel bilgilendirmenin de yapıldığı toplantıda, değerlendirme anketiyle ilgili katılımcılara bilgiler verildi. Toplantıda açıklamalarda bulunan GSO Genel Sekreter Yardımcısı Sermest Çapan, plastik ve kimya sektörünün Gaziantep ve ülke ihracatında ilk sıralarda yer aldığını söyledi.

“Kimyevi maddeler ihracatta 4’üncü sırada”

Kimyevi maddeler ve mamullerinin Ocak – Nisan 2021 döneminde Gaziantep’ten en fazla ihraç edilen ürünler arasında 4’üncü sırada yer aldığına dikkat çeken Çapan, “Ülke ve kent ihracatımızda önemli bir payı olan kimya ve plastik sektöründe faaliyet gösteren firmalar ile derinlemesine görüşmeler gerçekleştirerek sorunlarını, beklentilerini ve ihtiyaçlarını tespit etmeyi hedefliyoruz. Bunun yanında sektörün “kümelenme” potansiyelini, firmaların “Yenilik” ve “İhracat Fırsatlarını” detaylı olarak değerlendirip raporlandıracağız. Ayrıca UR-GE ve Hiser projelerimiz ile firmalarımızın ihracat kapasitelerini ve rekabetçilik seviyelerini artırmayı amaçlıyoruz. Odamızın projeleri ile sektördeki firmaların yurt dışı pazarlara açılabilmeleri, ortak stratejilerin oluşturulması, eylem planlarının hazırlanması ve yurt içinde ve dışında pazarlama faaliyetlerinin gerçekleştirilmesi hedefleniyor” dedi.

Toplantı, katılımcılar ve firma temsilcileri tarafından sektöre dair yapılan değerlendirmeler ve karşılıklı görüş alışverişinin ardından sona erdi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.