Gaziantep Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

GTB Akademi “Kurum kültürü eğitimi” düzenledi

GTB AKADEMİ TARAFINDAN, GAZİANTEP TİCARET BORSASI (GTB) ÜYE VE PERSONELLERİNE YÖNELİK “KURUM KÜLTÜRÜ EĞİTİMİ’ GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
GTB Akademi “Kurum kültürü eğitimi” düzenledi
63 views
30 Haziran 2021 - 15:20
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

GTB Akademi tarafından, Gaziantep Ticaret Borsası (GTB) üye ve personellerine yönelik “Kurum Kültürü Eğitimi’ gerçekleştirildi.

Gaziantep Ticaret Borsası’nın üyelerine ve personellerine yönelik eğitim faaliyetlerini tek çatı altında toplayan GTB Akademi tarafından “Kurum Kültürü Eğitimi” düzenlendi. Protokol ve Kişisel Gelişim Uzmanı Yüksel Bağışlar tarafından verilen eğitimde katılımcılara, kurum kültürünün önemi, özellikleri, öğeleri, davranış kuralları ve kurumsal iletişim hakkında bilgiler verildi. COVİD-19 tedbirleri kapsamında video konferans sistemi aracılığıyla organize edilen eğitime, GTB üye ve personellerinin yanı sıra paydaş kurum temsilcileri katılım gösterdi.

Eğitim programında konuşan Protokol ve Kişisel Gelişim Uzmanı Yüksel Bağışlar, kurumların en önemli temel yapı taşlarından birini kurum kültürünün oluşturduğunu ifade etti. Kurumları canlı birer varlık olarak değerlendirmek gerektiğine dikkat çeken Bağışlar, “Kurum, ortak bir amacı gerçekleştirmek için insanlar tarafından oluşturulan, sistem ve kurallar bütünüdür. Bu nedenle kurumlar insanlar gibi canlı ve fonksiyonel organizasyonlardır. Süreklilik kazanmış, sosyal tarihi ve kültürel yapısı olan kurumlar, insan ve sosyal yapıya ait birçok değer, kural ve uygulama birikimini bünyesinde barındırır” dedi.

Bir kurumun tüm çalışanları tarafından paylaşılan değerlerin, inançların, sembollerin, anlayış ve kurallar bütününün ‘Kurum Kültürünü’ oluşturduğuna vurgu yapan Bağışlar, “Bir organizasyonda ya da işletmede, insanla ilgili her şey kurum kültürüdür. Sonuç itibariyle Kurum Kültürü uygun davranış ve ilişkileri tanımlayıp, bireyleri motive ederek belirsizliğin olduğu yerde çözümler sunan bir sistemdir. Bilginin, değerlerin ve iç ilişkilerin düzenlenmesinde kuruluşu yönetmekte, görünen veya görünmeyen her seviyede mutlaka etkisini gösterir” diye konuştu.

Bağışlar, eğitim programının son bölümünde ise katılımcılardan gelen soruları yanıtladı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.