Gaziantep Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

GTB’de yılın ilk meclis toplantısı

GAZİANTEP TİCARET BORSASI (GTB) OCAK AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTISI, MECLİS BAŞKANI AHMET TİRYAKİOĞLU BAŞKANLIĞINDA, YÖNETİM KURULU BAŞKANI MEHMET AKINCI VE MECLİS ÜYELERİNİN KATILIMIYLA VİDEO KONFERANS YÖNTEMİYLE GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
GTB’de yılın ilk meclis toplantısı
30 views
26 Ocak 2021 - 13:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Gaziantep Ticaret Borsası (GTB) ocak ayı olağan meclis toplantısı, Meclis Başkanı Ahmet Tiryakioğlu başkanlığında, Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Akıncı ve meclis üyelerinin katılımıyla video konferans yöntemiyle gerçekleştirildi.

Yılın ilk meclis toplantısında, 2020 yılının değerlendirilmesi yapılarak, 2021 yılına yönelik beklentiler, projeler ve borsanın ocak ayı faaliyetleri görüşüldü. Meclis toplantısının açılışında konuşan GTB Meclis Başkanı Ahmet Tiryakioğlu, 2021 yılının salgın hastalıktan arınmış, iktisadi faaliyetlerin atılım yapacağı bir yıl olması temennisinde bulundu. 2020’nin küresel ölçekte yaşanan zorluklar nedeniyle tarihe geçen bir yıl olarak geride kaldığına işaret eden Tiryakioğlu, “2021 yılına taze umutlarla girdik. Özellikle Gazi şehrimizden gerçekleştirilen ve toplam ihracatı rekor seviyeye taşıyan rakamlar, geleceğe yönelik umutlarımızı daha da artırdı. Zor koşullarda her zaman elini taşın altına koymayı bilen Gaziantep, yaşanan tüm zorluklara rağmen üretim çarklarını hiç durdurmadı. Üretim, ihracat ve istihdamda yeni bir başarılara imza attı. Bunun salgın döneminde gerçekleşmesi ise ayrı bir önem taşıyor. Şimdi önümüzde yeni bir dönem ve yeni fırsatlar var. Bunu en iyi ve en etkin şekilde değerlendirmemiz gerekiyor” dedi.

Tiryakioğlu, konuşmasında ayrıca 2020 yılı içerisinde tamamlanarak hizmete giren Antep Fıstığı Lisanslı Depo ile Et Borsası ve Et Hali hakkında da açıklamalarda bulundu. GTB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Akıncı ise toplantıda yaptığı konuşmada Gaziantep ihracat rakamları ve borsada işlem gören ürün gruplarının işlem hacimleri hakkında bilgiler verdi.

Gaziantep’in 2020 yılını rekor bir ihracat kaydıyla kapattığını belirten Akıncı, “Öncelikle zor koşullarda yeni bir başarı hikayesi yazan sanayicilerimizi, ihracatçılarımızı ve çalışanlarını kutluyorum. Gazi şehrimizden 2019 yılında gerçekleştirilen toplam ihracat 7 milyar 478 milyon 464 bin dolar iken, pandemi sürecini yaşadığımız 2020 yılında bu rakam 7 milyar 935 milyon 814 bin dolar olarak gerçekleşti. 2020 yılında Türkiye’de en fazla ihracat yapan 5. şehir olduk. Temennimiz bu rakamların 2021 yılında daha da gelişerek artması” diye konuştu.

GTB’nin 2020 yılı faaliyetleri, 2021 yılına yönelik projeleri ve sürdürülen coğrafi işaret tescil çalışmaları hakkında da açıklamalarda bulunan Akıncı, ayrıca borsada işlem gören ürün gruplarının işlem hacimleriyle ilgili de paylaşımlarda bulundu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.