Gaziantep Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Halı tasarımını tercih edecek öğrencilere asgari ücretin yarısı oranında burs

GENÇLER İÇİN GELECEKTE İSTİKBAL VADEDEN GÖZDE MESLEKLERİNDEN BİRİSİ OLDUĞU İFADE EDİLEN HALI TASARIM BÖLÜMÜNÜ TERCİH EDECEK OLAN ÖĞRENCİLERDEN YAPILACAK SINAVLA İLK YİRMİYE GİRECEK ÖĞRENCİYE EĞİTİM SÜRESİNCE ASGARİ ÜCRETİN YÜZDE ELLİSİ ORANINDA BURS VERİLECEĞİ AÇIKLANDI.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Halı tasarımını tercih edecek öğrencilere asgari ücretin yarısı oranında burs
65 views
18 Ağustos 2021 - 12:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Gelecekte istikbal vadeden ve gözde mesleklerinden birisi olarak görülen halı tasarımını tercih edecek ve yapılan sınavda ilk 20’ye girecek öğrencilere, eğitim süresince asgari ücretin yüzde ellisi oranında burs verileceği açıklandı.

GAÜN Halı Tasarımı Anasanat Dalında eğitim alacak olan öğrenciler arasından yapılacak olan yetenek sınavında ilk yirmiye giren öğrencilere asgari ücretin yarısı oranında GAHİB tarafından burs verileceği açıklandı. GAHİB Başkanı Ahmet Kaplan, Gaziantep Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Geleneksel Türk Sanatları Bölümü “Halı Tasarımı Anasanat Dalı” bu yıl ilk kez öğrenci alacağını belirterek yetenek sınavıyla alınacak öğrencilerden ilk yirmisine burs verileceğini sözlerine ekledi.

Burs GAHİB’ten

Güneydoğu Anadolu Halı İhracatçıları Birliği (GAHİB) ve Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) arasında imzalanan protokolün ardından Gaziantep Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Geleneksel Türk Sanatları Bölümü altında “Halı Tasarımı Anasanat Dalı” açıldığını ifade eden GAHİB Başkanı Ahmet Kaplan bu yıl ilk kez öğrenci alacak olan bölümüne sınavla öğrenci alınacağını ve yetenek sınavında ilk yirmiye giren öğrenciye asgari ücretin yüzde 50’si oranında burs verileceğini ifade etti. Başkan Kaplan yaptığı açıklamada “Güneydoğu Anadolu Halı İhracatçıları Birliği (GAHİB) ve Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) arasında; altyapı geliştirme, burs ve staj imkanları amacıyla imzalanan protokol çerçevesinde, Gaziantep Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Geleneksel Türk Sanatları Bölümü altında Halı Tasarımı Anasanat Dalı bu yıl eğitim öğretime açılmıştır ve ilk öğrencilerini alacaktır. Bu kapsamda programa özel yetenek sınavı ile öğrenci alınacak olup, sınava katılabilmek için 16-20 Ağustos 2021 tarihlerinde ön kayıt yaptırılması gerekmektedir. 24 Ağustos 2021 tarihinde saat 10:00’da 1. Aşama canlı modelden desen sınavı, 25 Ağustos 2021 tarihinde saat 10:00’da 2. Aşama Özgün Tasarım sınavı yapılacaktır. Sınavda başarılı olan ilk 20 öğrenciye asgari ücretin yüzde 50’si oranında burs verilecektir. Yetenekli gençlerimizi sektörümüzde görmek istiyoruz” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.