Gaziantep Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

HKÜ Kütüphanesinde dünya ile eş zamanlı bilgiye ulaşım

DÜNYANIN VE TÜRKİYE’NİN ÖNDE GELEN YAYIN EVLERİNE AİT KİTAP DERGİ VE VERİ TABANLARINA SAHİP HKÜ KÜTÜPHANESİ, EĞİTİM VE ARAŞTIRMA PROGRAMLARININ İHTİYAÇLARI DOĞRULTUSUNDA HİZMET VERİYOR. KORONA VİRÜS SALGININDA GÜÇLÜ TEKNİK ALT YAPISI İLE ÖĞRENCİLERİNE SAĞLADIĞI UZAKTAN ÖĞRETİMLE DE ÖN PLANA ÇIKAN HKÜ, ÖĞRENCİLERİNİ ZENGİN VERİ TABANLARI İLE ARAŞTIRMAYA TEŞVİK EDİYOR.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
HKÜ Kütüphanesinde dünya ile eş zamanlı bilgiye ulaşım
121 views
11 Ağustos 2020 - 12:40
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Dünyanın ve Türkiye’nin önde gelen yayın evlerine ait kitap dergi ve veri tabanlarına sahip HKÜ Kütüphanesi, eğitim ve araştırma programlarının ihtiyaçları doğrultusunda hizmet veriyor. Korona virüs salgınında güçlü teknik alt yapısı ile öğrencilerine sağladığı uzaktan öğretimle de ön plana çıkan HKÜ, öğrencilerini zengin veri tabanları ile araştırmaya teşvik ediyor.

Tüm dünya ile eş zamanlı bilgiye ulaşımın sağlandığı HKÜ Kütüphanesi’nde kullanılan “Kütüphane Otomasyonu” sayesinde, kütüphane web sayfası aracılığı ile internet üzerinden çevrimiçi kütüphane kataloğu, e-veri tabanları ve diğer e-kaynaklara erişim sağlanabiliyor. Geniş kitap ve yayın ağına sahip HKÜ Kütüphanesi, E-veri tabanları, E-kitaplar, E-dergiler ve multimedya türünden 36 veri tabanını içinde barındıran zengin koleksiyonu ile öğrencilerine dijital mecrada destek veriyor.

Hasan Kalyoncu Üniversitesinin eğitim ve öğretim araştırma politikasına uygun olarak hizmet veren Kütüphanede, kutuphane.hku.edu.tr web sayfası üzerinden akademik ve güvenilir bilgi kaynaklarına 7/24 erişilebiliyor. Bütün bunlara ilaveten çevrimiçi (online) danışma hizmeti de sunan HKÜ Kütüphanesinde, kişilerin kütüphane hesapları üzerinden ödünç takibi, kitap ayırtma, süre uzatımı, kitap siparişi, diğer üniversite kütüphanelerinden kitap isteme gibi işlemler de yapılabiliyor.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.