Gaziantep Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Kütüphanelere öğrencilerden yoğun ilgi

KOVİD-19 SALGINI NEDENİYLE ÜLKE GENELİNDE ALINAN TEDBİRLER KAPSAMINDA ÜNİVERSİTELERİN KAPALI OLMASI NEDENİYLE EĞİTİMDE GERİ KALMAK İSTEMEYEN ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİ VE ÜNİVERSİTEYE HAZIRLANAN ÖĞRENCİLER, ÇALIŞMALARINI ŞEHİTKAMİL’DEKİ KÜTÜPHANELERDE SÜRDÜRÜYOR. KÜTÜPHANELERİN KENDİLERİNE ÖNEMLİ KATKILAR SUNDUĞUNU BELİRTEN ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİ, PANDEMİ DÖNEMİ İÇERİSİNDE EĞİTİMDEN GERİ KALMADIKLARINI SÖYLEDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Kütüphanelere öğrencilerden yoğun ilgi
108 views
24 Ekim 2020 - 16:20
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Kovid-19 salgını nedeniyle ülke genelinde alınan tedbirler kapsamında üniversitelerin kapalı olması nedeniyle eğitimde geri kalmak istemeyen üniversite öğrencileri ve üniversiteye hazırlanan öğrenciler, çalışmalarını Şehitkamil’deki kütüphanelerde sürdürüyor. Kütüphanelerin kendilerine önemli katkılar sunduğunu belirten üniversite öğrencileri, pandemi dönemi içerisinde eğitimden geri kalmadıklarını söyledi.

Eğitime vermiş olduğu desteklerle adından sıkça söz ettiren Şehitkamil Belediyesi, pandemi döneminde de öğrencilerin en büyük destekçisi oluyor. Kovid-19 salgını nedeniyle üniversitelerin kapalı olmasından dolayı eğitimde geri kalmak istemeyen üniversite öğrencileri ve üniversiteye hazırlanan öğrenciler, ilçe genelinde hizmet veren 21 kütüphanede eğitimlerini aralıksız devam ettiriyor. Pandemi kurallarına uygun bir şekilde kütüphaneleri kullanan öğrenciler, sessiz ve sakin bir ortamda ders çalışıyorlar. Kütüphanenin kendisine çok büyük katkılar sağladığını kaydeden üniversite öğrencisi Muhammed Mustafa Yücel, “Geçtiğimiz yıl Şehitkamil Sanat Kütüphanesi’nde çalışarak hedeflediğim Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne yerleşmeyi başardım. Şu an pandemi dolayısıyla malum üniversiteler halen kapalı olduğu için eğitimde geri kalmamak adına çalışma alanlarına ihtiyacımız vardı. Bu konuda yine Şehitkamil Belediyemiz sağ olsun, kütüphanelerini bizler için açmış durumda. Bizler de kütüphaneye gelerek, online derslerimizi burada gerçekleştiriyoruz ve bu sayede eğitimde geri kalmıyoruz. Bunun yanı sıra bir sonraki göreceğimiz dersi de önceden üzerinden geçerek kendimizi hazırlıyoruz. Kütüphaneler, gerçekten bizlere çok büyük katkılar sağlıyor. Bundan dolayı bizlere yardımcı olan Şehitkamil Belediye Başkanımıza ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

“Üniversiteye en iyi şekilde hazırlanıyorum

Şehitkamil Belediyesinin sunduğu kütüphane olanağıyla üniversite sınavına en iyi şekilde hazırlandığını dile getiren Mehmet Güneş, “Geçtiğimiz yıl mezun oldum. Şu an üniversiteye hazırlanıyorum. Arkadaşlarımın tavsiyesi üzerine Şehitkamil Sanat Merkezi’nde bulunan Sanat Kütüphanesi’ne geliyorum ve burada üniversiteye hazırlanıyorum. Pandemi süreci olduğu için dershaneye gitmedim. Evde de açıkçası ders çalışacak pek imkanım olmadığı için burayı tercih ettim. Gerçekten Şehitkamil Belediyemizin kütüphanesinde üniversiteye en iyi şekilde hazırlanıyorum. Buradaki çalışmalarım sonucunda iyi bir üniversiteye yerleşeceğime inanıyorum. Bizlere böylesine anlamlı bir kütüphaneyi kazandırdığından dolayı Şehitkamil Belediyemize çok teşekkür ediyorum. Üniversiteye giden arkadaşlarımızı ve üniversiteye hazırlanan arkadaşlarımızı Şehitkamil Belediyemizin kütüphanelerine davet ediyorum. Buraya gelen arkadaşlarımızın pişman olmayacağına inanıyorum” diye konuştu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.