Gaziantep Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

(Özel) Türkiye’nin hayvan yemi Gaziantep’ten

TÜRKİYE’NİN HAYVAN YEMİ GAZİANTEP’TEN

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
(Özel) Türkiye’nin hayvan yemi Gaziantep’ten
125 views
27 Ekim 2020 - 11:40
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Gaziantep’te yetişen ve ikinci kez hasadı yapılan yemler Türkiye’nin dört bir tarafındaki hayvan çiftliklerine gönderiliyor.

Gaziantep’in Araban ovasında yetişen ve bu sene ikinci hasadın yapıldığı yemlik slajlar Türkiye’de birçok bölgede bulunan hayvan çiftliklerine gönderiliyor. Çiftçiler ikinci ürünün hasadından memnun olurken, fiyatlardan ise dert yandı. Samanın fiyatının 700 kuruş olduğunu ifade eden çiftçiler, slajın fiyatının ise 160 kuruş olduğunu ve bunun kendilerini üzdüğünü belirtti.

“İkinci ürünümüz bereketli geçiyor”

Araban Ziraat Odası Başkanı Hasan Altun slajların Türkiye’nin dürt bir tarafına gönderildiğini ifade ederek, “Bu slajlık yem oluyor. Hasadımız başladı. çiftliklere gönderiliyor. Bu bizim ikinci ürünümüz slajı eken çiftçilerimiz şu anda şikayetçi slajdan zarar ediyor. Slaj mısırdan oluyor. Protein doludur. En kaliteli yemlik mısır burada oluyor” dedi.

Samanın şu anda 700 kuruş, slajın ise 160 kuruş olduğunu söyleyen Altun, “Saman şuanda 700 kuruş, slaj ise 160 kuruş ve bu slaj hayvanlara daha çok yarıyor. Çiftçilerimiz bu düşük ücretin düzelmesini istiyor. Burada birinci ürünü 6. ayda başladık. 2. ürüne ise şimdi başlıyoruz. Sarımsak ve buğday yerine ekilir. Türkiye’nin her tarafına yemlik olarak hayvan çiftliklerine gidiyor. Hayvanlara verildiğinde süt oranı artar hem de daha besi olur” diye konuştu.

Çiftçiler ise bunun hayvanlara turşu niyetine verildiğini, şu anda bunu anlaşmalı olarak Malatya’ya gönderdiklerini ifade eti.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.