Gaziantep Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sağlıkçılardan salgında kaybettikleri meslektaşlarının anısına resim sergisi

GAZİANTEP’TE DR. ERSİN ARSLAN EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ’NDE ÇALIŞAN 5 SAĞLIKÇI, KOVİD-19’LA MÜCADELE ESNASINDA KAYBETTİKLERİ SAĞLIKÇI ARKADAŞLARININ ANISINA RESİM SERGİSİ AÇTI. DR. SEVGÜL KARA, SERGİDEN GELECEK GELİRİ KAYBETTİKLERİ ARKADAŞLARININ AİLELERİNE BAĞIŞLAYACAKLARINI SÖYLEDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Sağlıkçılardan salgında kaybettikleri meslektaşlarının anısına resim sergisi
170 views
16 Şubat 2022 - 14:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Gaziantep’te Dr. Ersin Arslan Eğitim ve Araştırma Hastanesinde çalışan 5 sağlık görevlisi, Covid-19’la mücadele esnasında kaybettikleri meslektaşlarının anısına resim sergisi açtı. Dr. Sevgül Kara, sergiden sağlanacak geliri kaybettikleri arkadaşlarının ailelerine bağışlayacaklarını söyledi.

Gaziantep’te Dr. Ersin Arslan Eğitim ve Araştırma Hastanesinde çalışan 5 sağlıkçı, yaklaşık 2 aydan beridir hazırlığını sürdürdükleri resim sergisini açtı. Hastanedeki sergi açılışına sergiyi hazırlayan sağlıkçılarla birlikte hastanenin idari kadrosu ve hastanede personeli katıldı. Sağlıkçıların hazırladığı 15 resim sergiyi gezenlerden büyük beğeni toplarken, sergi açılışı yoğun ilgi gördü. Sergiyi hazırlayan Dr. Sevgül Kara ile beraberindeki 4 sağlık görevlisi, resimleri satarak gelirlerini korona virüsle mücadele esnasında yaşamını yitiren sağlıkçıların ailelerine bağışlamayı hedefliyor.

“Geliri kaybettiğimiz sağlıkçı arkadaşların ailesine bağışlayacağız”

Serginin açılışında konuşan Başhekim Yardımcısı Dr. Sevgül Kara, hastanenin kişisel gelişim kursuna katılan sağlıkçılarla birlikte bu sergiyi hazırladıklarını söyledi. Yaklaşık 2 aydan beridir sergi hazırlığını sürdürdüklerini aktaran Dr. Sevgül Kara, “Elimizden geldiğince yaptığımız resimlerimizi hastane çalışanlarımızın ziyaretine açtık. Resimleri benimle beraber 5 sağlıkçı arkadaşla hazırladık. Bizim amacımız bu resimleri satarak geliri Covid’le mücadele sürecinde kaybettiğimiz sağlıkçı arkadaşların ailesine bağışlamak. Bu kararı alarak resimleri yapmaya başladık. İnşallah hedefimize ulaşırız. Hayırlara vesile olmak istiyoruz. Sanat ve sağlığı bir araya getirmek istedik. Sanatın da bir iyileştirici yönü var. Bunu öne çıkarmak istedik. Zaten sanat da sağlık alanında ruh terapisi noktasında kullanılıyor” diye konuştu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.