Gaziantep Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Tutuklu sanığın avukatından düşme anı değerlendirmesi

DUYGU DELEN’İN ÖLÜMÜYLE İLGİLİ HAZIRLANAN OLAY YERİ KEŞİF RAPORUNU DEĞERLENDİREN TUTUKLU SANIK MEHMET KAPLAN’IN AVUKATI ENES AKBULUT, DELEN’İN DÜŞME ANINDA BİLİNCİNİN AÇIK OLDUĞUNUN KESİNLİK KAZANDIĞINI BELİRTEREK, “İLK GÜNKÜ GİBİ MÜVEKKİLİMİN SUÇSUZ OLDUĞUNA VE ADALETİN TECELLİ EDECEĞİNE İNANCIMIZ TAMDIR” DEDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Tutuklu sanığın avukatından düşme anı değerlendirmesi
82 views
27 Nisan 2021 - 12:39
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Duygu Delen’in ölümüyle ilgili hazırlanan olay yeri keşif raporunu değerlendiren tutuklu sanık Mehmet Kaplan’ın avukatı Enes Akbulut, Delen’in düşme anında bilincinin açık olduğunun kesinlik kazandığını belirterek, “İlk günkü gibi müvekkilimin suçsuz olduğuna ve adaletin tecelli edeceğine inancımız tamdır” dedi.

Tutuklu sanık Mehmet Kaplan’ın avukatı Enes Akbulut, Gaziantep’te şüpheli şekilde hayatını kaybeden Duygu Delen’in ölümüyle ilgili bilirkişi heyetinin hazırladığı raporu değerlendirdi. Bilirkişi heyetinin hazırladığı teknik raporda Delen’in düşme esnasında bilincinin açık olduğunun tespit edilmesinin olayın açıklığa kavuşması için çok önemli olduğunu belirten Akbulut, “Prof. Dr. Nadir Arıcan ile Prof. Dr. Çağlar Özdemir tarafından hazırlanan bilirkişi raporunda da bilincin açık olduğu tespit edilmişti. Mahkemece tayin edilen bilirkişi heyeti tarafından hazırlanan raporda da Duygu Delen’in düşerken bilincinin açık olduğu netlik kazanmıştır” dedi.

“Olayın açık bir şekilde intihar olduğu doğrulandı”

Bahse konu her iki raporda da Delen’in vücudunun sağ omuz ve dirsek ile sol bacağında oluşan ray tipi ekimozların düşmeye bağlı olarak oluştuğu konusunda görüş birliğine varıldığını aktaran Akbulut, olayın meydana geldiği dairenin içerisinde Duygu Delen’e ait kan izine rastlanılmaması, Delen’in düşerken bilincinin açık olması, vücudundaki lezyonların düşmeye bağlı oluştuğunun tespit edilmesinin müvekkili Kaplan’ın ifadelerini ve olayın açık bir şekilde intihar olduğunu doğruladığını ileri sürdü. Müvekkilinin Delen’in düşme sesini duyduktan hemen sonra normal şartlarda 2 dakikada gidilebilecek mesafeye 69 saniyede ulaştığını belirten Akbulut, “Duygu Delen’e ilk müdahaleyi müvekkilim yapmıştır. Kalp masajı uygulamış ve hayatta tutmaya çalışmıştır. Ambulans gecikince de bina güvenlik görevlisine kendi aracıyla hastaneye götürmeyi teklif etmiştir” ifadelerini kullandı.

“Müvekkilim delilleri karartma gibi bir davranış içine girmedi”

Sanık Kaplan’ın olayın meydana geldiği andan polisle birlikte gidene kadar olay yerinden ayrılmadığına dikkat çeken Akbulut, “Müvekkilim Duygu Delen’in başında 14 dakika boyunca üzgün ve çaresizce bekleyip delilleri karartma gibi bir davranış içine girmediği kamera görüntülerinden de anlaşılmaktadır. Müvekkilim Mehmet Kaplan’ın olay sonrası doğal davranışlarını izleyen ve Duygu Delen’i hayata döndürmek için nasıl çabaladığını gören herkes müvekkilimin suçsuz olduğuna kanaat getirecektir. Müvekkilim 8 aydır haksız bir şekilde tutukludur. 8 aylık yargılama süresince alınan tüm raporlar müvekkilimin ilk günden beri verdiği ifadelerini doğrulamaktadır. Onun suçlu olduğunu gösteren tek bir delil bulunamamıştır. Bu bilgiler ışığında ilk günkü gibi müvekkilimin suçsuz olduğuna ve adaletin tecelli edeceğine inancımız tamdır” diye konuştu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.