Gaziantep Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Üniversite öğrencileri yardıma muhtaçlara iyilik eli uzattı

GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİ (GAÜN) VE 1OLMAKİÇİN1İLERİVAR HAREKETİ GÖNÜLLÜLERİNDEN OLUŞAN ÖĞRENCİ GRUBU SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASINDA, ÖĞRENCİ VE HAYIRSEVERLER ARACILIĞIYLA TOPLANAN GIDA, HİJYEN KOLİLERİ İLE KIŞLIK YAKACAK KÖMÜRLERİ İHTİYAÇ SAHİBİ, KİMSESİZ KADINLARA VE YAŞLILARA DAĞITTI.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Üniversite öğrencileri yardıma muhtaçlara iyilik eli uzattı
58 views
06 Aralık 2020 - 12:20
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) ve 1olmakiçin1ilerivar Hareketi Gönüllülerinden oluşan öğrenci grubu sokağa çıkma kısıtlamasında, öğrenci ve hayırseverler aracılığıyla toplanan gıda, hijyen kolileri ile kışlık yakacak kömürleri ihtiyaç sahibi, kimsesiz kadınlara ve yaşlılara dağıttı.

Şiddet gören, eşi vefat etmiş, eşinden ayrılmış olarak hayata tutunmaya çalışan kadın ve yaşlılardan oluşan 700’den fazla adrese ihtiyaç durumlarına göre, gıda, hijyen kolisi, çocuk giyim eşyaları, bot ve kışlık kömür dağıtımı sokağa çıkma kısıtlaması olan hafta sonlarında, Gaziantep Valiliği izniyle Gaziantep Üniversitesi iş birliğiyle direk olarak belirlenen adreslere teslim edilerek gerçekleşiyor.

İyilik yapmak bulaşıcı

İyilik yapmanın bulaşıcı olduğunu söyleyen öğrenciler, yıllardır düzenli olarak gerçekleştirdikleri yardım organizasyonlarında bu yıl Gaziantep Üniversitesi ve hayırseverlerin büyük desteğiyle çok daha güçlü ve verimli şekilde çalıştıklarını söyledi. Öğrenciler, destekleri için Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Arif Özaydın ve Gaziantep Valisi Davut Gül’e teşekkür ettiklerini belirtti.

Anlamlı mesaj

Türk Kadınlarına Seçme ve Seçilme Hakkı verilişinin 86. Yıldönümü ve Dünya Kadın Hakları Günü’nde böyle bir organizasyonun çok daha anlamlı olduğunu söyleyen öğrenciler şu ifadelerde bulundu:

“Gönlümüz ister ki, toplumumuzda hiç muhtaç kadın olmasın. Ama madem zulme uğrayan, temel yaşam ihtiyaçlarını bile karşılayamayan kadınlar var, onlara elimiz, gönlümüz, ruhumuz ve yüreğimiz yettikçe destek olmak Türk Genci olmanın ve insan olmanın gerekliliğidir. Eğitim hayatı ardından iyi bir hayat elde etmekten daha kıymetli olan şeyin iyi insan olmak olduğunu gençken kavrayamayanlar daha sonra bu ruhu yaşamaya, yaşatmaya fırsat bulamayabilirler. Öğrencilik hayatımızda bize bu yolu açan ’1 olma, birlik olma’ ruhunu aşılayan Zaim Başaslan hocamıza bu yüzden çok teşekkür ediyoruz.”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.