Gaziantep Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Köylülerden Antep fıstığı ve hayvan hırsızlığına kameralı önlem

GAZİANTEP’İN ARABAN İLÇESİNE BAĞLI KIRSAL EMİR HAYDAR MAHALLESİ SAKİNLERİ, SIKLIKLA YAŞANAN FISTIK VE HAYVAN HIRSIZLIĞI OLAYLARININ ÖNÜNE GEÇMEK İÇİN KÖYE GÜVENLİK KAMERASI SİSTEMİ KURDU. KÖYLÜLER TARAFINDAN KURULAN SİSTEMLE 7 GÜN 24 SAAT İZLEME YAPILACAK.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Köylülerden Antep fıstığı ve hayvan hırsızlığına kameralı önlem
85 views
08 Ağustos 2020 - 14:01
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Gaziantep’in Araban ilçesine bağlı kırsal Emir Haydar Mahallesi sakinleri, sıklıkla yaşanan Antep fıstığı ve hayvan hırsızlığı olaylarının önüne geçmek için köye güvenlik kamerası sistemi kurdu. Köylüler tarafından kurulan sistemle 7 gün 24 saat izleme yapılacak.

Gaziantep’in Araban ilçesine bağlı kırsal Emir Haydar Mahallesi’nde yaşanan Antep fıstığı ve hayvan hırsızlığı vakaları köylüleri bıktırdı. Yaşanan hırsızlık olaylarının önüne bir türlü geçemeyen 140 haneden oluşan 310 nüfuslu Emir Haydar sakinleri, çözümü güvenlik kamerası sisteminde buldu. Mahalle Muhtarı Seydi Vakkas Kaya’nın öncülüğünde harekete geçen mahalle sakinleri, yaşanan Antep fıstığı ve hayvan hırsızlığı olaylarının önüne geçebilmek için kendi imkanları ile köyün kritik beş noktasına 7/24 kayıt yapabilen güvenlik kamerası sistemi kurdu. Mahalle sakinlerinin sağladığı maddi destek ile özellikle mahallenin giriş, çıkışları, umuma açık yerleri ve mahalleden arazi yollarına gidiş noktalarına 5 adet güvenlik kamerası yerleştirildi.

“Antep fıstığı ve hayvan hırsızlığından bıktık”

Mahalle sakinleri arasında toplanan paralarla köye güvenlik kamerası sistemi kurduklarını açıklayan Emir Haydar Mahallesi Muhtarı Seydi Vakkas Kaya, “Bölgede son zamanlarda Antep fıstığı ve hayvan hırsızlığı vakaları çok yaşanıyordu. Biz de bu olaylardan vatandaşlarımızın zarar görmemesi için güvenlik kamerası sistemini devreye sokmak istedik. Mahalle halkı da bu fikre olumlu yanıt verdi ve mahallelinin maddi destekleriyle sistemi devreye almak istedik. Bu sistemle mahallemize girişleri, çıkışları, meydanları ve arazi yollarının giriş-çıkışlarını 7 gün 24 saat canlı olarak izleyip kayıt altına alıyoruz” diye konuştu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.