Gaziantep Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Seçim sandıkları kedi evi oldu

GAZİANTEP BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN ŞAHİNBEY İLÇESİNDE BULUNAN HAYRİ TÜTÜNCÜLER PARKI’NA YENİ KEDİ EVLERİ KURULDU. “HAYVAN DOSTU KENT” SLOGANINDAN HAREKETLE GAZİANTEP’İN DÖRT BİR YANINDA SOKAK HAYVANLARI İÇİN ÇALIŞMALARINI SÜRDÜREN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ DOĞAL HAYATI KORUMA VE HAYVANAT BAHÇESİ DAİRE BAŞKANLIĞINCA ŞAHİNBEY İLÇESİNDEKİ HAYRİ TÜTÜNCÜLER PARKI’NA YENİ KEDİ EVLERİ KONDU. ATIL DURUMDA OLAN TAHTA SANDIKLARI VE ESKİ SEÇİM SANDIKLARINI SOKAK HAYVANLARI İÇİN EV HALİNE DÖNÜŞTÜREN EKİPLER KEDİ VE KÖPEKLERE UYGUN YAŞAM ALANLARI GETİRDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Seçim sandıkları kedi evi oldu
70 views
20 Nisan 2021 - 16:18
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından Şahinbey ilçesinde bulunan Hayri Tütüncüler Parkı’na yeni kedi evleri kuruldu.

“Hayvan dostu kent” sloganından hareketle Gaziantep’in dört bir yanında sokak hayvanları için çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi Doğal Hayatı Koruma ve Hayvanat Bahçesi Daire Başkanlığınca Şahinbey ilçesindeki Hayri Tütüncüler Parkı’na yeni kedi evleri kondu. Atıl durumda olan tahta sandıkları ve eski seçim sandıklarını sokak hayvanları için ev haline dönüştüren ekipler kedi ve köpeklere uygun yaşam alanları getirdi.

Hayri Tütüncüler Parkı’na konulan kedi evleri hem genişliği hem de sıcak tutmasıyla kedilerin 4 mevsimi rahat geçirmesini sağlayacak. Bunun yanı sıra belirli kurumların ve sorumluluğu alacak hayvan severlerin taleplerine dönük de hazırlanan kedi evleri ihtiyaçlara uygun şekilde dağıtılacak.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Doğal Hayatı Koruma ve Hayvanat Bahçesi Daire Başkanı Celal Özsöyler, Gaziantep’te sokak hayvanları için ev yapımına ihtiyaçlar doğrultusunda devam ettiklerini söyledi.

Gaziantep Hayvana Bahçesi’nde kurdukları atölye ile kedilerin barınma ihtiyacını karşılayacak evleri ekiple birlikte inşa ettiklerini aktaran Özsöyler, “Gaziantep’in büyük parklarına bu hazırladığımız kedi evlerini kuruyoruz. Özellikle kedi yoğunluğunun fazla olduğu semtlerde besleme noktalarımızı oluşturduk. Burada da kedilerin besin ihtiyaçlarını eksiksiz karşılayacak mamalar bırakıyoruz. Hayvanların ihtiyaçlarını tamamıyla karşılamak için hayvan sever vatandaşlar ile sürekli irtibat halindeyiz. Onların talepleri ve bilgileri doğrultusunda da zaman zaman hareket ediyoruz” dedi.

Gaziantep’te 250 noktada kedi ve köpek besleme noktasının bulunduğuna dikkati çeken Özsöyler, “Ekibimiz her gün 250 noktaya rutin olarak gidip hayvanların mamalarını, suyunu ve yemini bırakıyor. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi olarak 2020 yılında yaklaşık 6 bin köpeğin yaşamına dokunduk, onlara umut olduk. 6 bin köpeğin 2 bin tanesine yuva bulduk. 3 bin kedi ve köpeği de kurduğumuz besleme noktalarında doğal yaşamlarına bıraktık” ifadelerini kullandı.

Hayvan dostu kent Gaziantep için her geçen gün daha önce oluşturduğumuz kedi ve köpek besleme noktalarımızı artırdıklarını belirten Özsöyler, “Geçen yıllarda eski seçim sandıklarından kedi evleri yapmıştık. Daha sonra bu evleri, duyarlı vatandaşlarımıza dağıtmıştık. Özellikle bu dağıtımda evleri, kedilerin sığınak sıkıntısı çektiği noktalara koyduk. 500 adet civarındaki bu evleri şehrin muhtelif yerlerinde bulunan birçok yere konumlandırdık” şeklinde konuştu.

Özsöyler son olarak 8 ay gibi kısa bir sürede Burç Ormanı civarında büyük ve modern bir barınak hayata geçireceklerini kaydeti.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.